Naviga,Kayra,Yelken,egitim,Egitimi,motoryat,transfer,pusula,yelkenli,yat,orsa,sail,fenerbahce,marina,kalamış,istanbul,deniz,kaptan,denizci,pupa

 

NAİL BAKTIR


1967 yılında İstanbul Anadoluhisarı’nda doğdu. 9 yaşında Marmara Yelken Kulübünde optimist yaparak yelken hayatına başlayan Nail Baktır, spor hayatına 5 sene lisanslı yelkenci olarak devam etti. Cadet, Pirat, Dragon sınıflarında İstanbul ve Türkiye şampiyonalarında centerboard’da yarıştı. Bunun yanında kürek sporu ile de ilgilendi. Yaklaşık 20 yıldır farklı sınıflardaki yatlarda yarışmaktadır. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra 26 yıl profesyonel yöneticilik yaptı. Ortağı Murat Yahyaoğlu ile birlikte profesyonel yelken eğitimleri vermeye ve yat yarışçılığına devam etmektedir. 2015 Yılında yelkenli tekne ile 4000 DM Atlantik Okyanus geçişi yapmıştır. Nail Baktır Profesyonel Yat Kaptanı Belgesine ve IYT Ocean Yatchmaster belgesine sahiptir aynı zamanda Türkiye Yelken Federasyonu yelken hakemidir. 

 

 

 

MURAT YAHYAOĞLU

 Murat Yahyaoğlu, 1972 yılında Trabzon’da doğdu. Profesyonel Yat Kaptanlığı Belgesine Sahiptir, Yelken Federasyonunun YY5 Yelkenli Yatçılık Eğitmenidir, IYT Yachtmaster Offshore ve IYT Yachtmaster Instructor belgelerine sahiptir.1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin İstanbul Yelken Kulübü’nde verdiği denizcilik dersleri ile başlayan yelken tutkusu, günümüze kadar farklı sınıflardaki yatlarda yelken yarışçılığı ile devam etmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nden mezun olan Murat Yahyaoğlu, yıllardır başarıyla sürdürdüğü mesleğinin yanı sıra en büyük tutkusunun peşinde, ortağı Nail Baktır ile birlikte Kayra Yelken’de yelken eğitimleri vermeye ve yat yarışçılığına devam etmektedir.